Вхід
 

Особливості експлуатації вхідних дверей в осінньо-зимовий період

З настанням холодів зростає значна кількість скарг від покупців на появу конденсату на внутрішніх поверхнях вхідних дверей.

Аналіз таких ситуацій, як правило, виявляє цілий ряд порушень, як загальнобудівельних норм, так і правил експлуатації, розроблених вхідних дверей.В основі цих порушень - нехтування елементарними законами фізики.

Необхідно розуміти:

  1. Металеві вхідні двері з товщиною полотна 70 ÷ 80 мм. завжди будуть мати рівень опору теплопередачі на декілька порядків нижче, ніж зовнішня цегляна стіна. Ця велика різниця складається як з відмінностей в теплопровідності порівнюваних матеріалів (коефіцієнт теплопровідності сталі приблизно в 70 разів вище коефіцієнта теплопровідності цегли), так з відмінностей в товщині стіни і двері (в 7 ÷ 10 разів). Застосування в дверях утеплювачів лише трохи компенсує цю різницю.
  2. У будь-якій кліматичній зоні України, за винятком Південного берега Криму, морози до 20С не рідкість, відповідно різниця внутрішньої і зовнішньої температури може досягати 40 ÷ 45С.
  3. Конденсація вологи на поверхні тим більше, чим вище рівень вологості повітря і більша різниця температур повітря та на поверхні. Початок цього фізичного процесу, визначається спеціальними таблицями. Наприклад, при температурі повітря в приміщенні - 22С і вологості повітря - 50%, конденсат з'явиться з температурою - 11,10 С.

Отже: утворення конденсату на внутрішніх поверхнях металевих вхідних дверей в осінньо-зимовий період при певних значеннях зовнішньої і внутрішньої температури і вологості повітря неминуче.

Це явище фізики не можливо скасувати, але розуміючи його, цю проблему можливо значно зменшити. Для цього потрібно:

  • збільшити температуру поверхні, на якій виникає конденсат, знизивши теплопровідність вироба і тим самим зменшивши інтенсивність потоку холоду в напрямку «вулиця-приміщення». У нашому випадку це досягається завдяки облицюванню вхідних металевих дверей будь-яким типом облицювання (найкраще дерев'яною) з низькою теплопровідністю. Причому облицювання повинне застосовуватися і з зовнішньої та з внутрішньої сторін, як для полотна, так і для коробки (що стосується дверних ручок, то тут теж існують рішення, але їх реалізація веде до зниження надійності вузла і його подорожчання); 
  • знизити температуру повітря і його вологість всередині приміщення в зоні вхідних дверей. Досягти цього, не погіршивши умов проживання в житлових приміщеннях, можна тільки застосуванням тамбура, що закривається другими дверима, з хорошим ущільненням по периметру притвору і вентиляцією. Роль тамбура можуть виконувати будь-які не опалювальні приміщення, що розділяють житлове приміщення і вхідні двері. Якщо в якості вхідної використовуються подвійні двері (тобто загальна кількість дверей - 3), тамбур може бути опалювальним. Визначальним є хороша ізоляція від набагато тепліших і вологих житлових приміщень та наявність вентиляції. До речі, застосування проміжних приміщень, що відокремлюють житлові приміщення від вулиці, є в наших кліматичних умовах традиційним (згадайте сіни, веранди, передпокої). Ці рішення закріплені в сучасних будівельних нормах * і повинні враховуватися при проектуванні і будівництві житла. На жаль, в даний час в гонитві за модними планувальними рішеннями, цілком природними для країн з м'яким кліматом, ці норми часто порушуються, особливо в приватному житловому будівництві. Безумовно, важливе значення для забезпечення нормальної вологості має час, необхідний для повної просушки будівлі після закінчення всіх ремонтно-будівельних робіт, а також правильно спроектовані і виконані системи вентиляції та опалення всієї будівлі.

Таким чином: правильний вибір типу вхідних дверей в залежності від призначення (вхідні в будинок, квартиру; в гараж; в офіс; в виробничі приміщення) і кліматичних умов, обов'язкове виконання всіх будівельних норм і вимог, а так же правил експлуатації вхідних дверей може в значній мірі знизити конденсацію вологи на внутрішніх поверхнях вхідних дверей в осінньо-зимовий період.

* В Україні ДБН В.2.2-15-2005: 2.13 При всіх зовнішніх входах до житлових будинків слід передбачати тамбури глибиною не менше 1,5 м згідно з ДБН В.2.2-17. 2.14 Вхід до одноквартирного житлового будинку може влаштовуватися через засклену веранду. При цьому для входу в житлове приміщення повинно бути не менше трьох дверей (у IVB кліматичній зоні ** - двох дверей). Допускається влаштування подвійних дверей, а також розміщення головного входу до одноквартирного житлового будинку на цокольному поверсі. При цьому передпокій зі сходинками повинен опалюватися.

 

** Кліматична зона IVB - південніше від Сімферополя  

 

 

Заступник директора з маркетингу - Н.В.Вінюков